caperers زندگی خانواده رانندگی خانواده

caperers: زندگی خانواده رانندگی خانواده رانندگی شخصیت شناسی سرگرمی فال

گت بلاگز اخبار پزشکی اولویت وزارت بهداشت ، پشت پرده واکسن HPV

وزارت بهداشت، طبق اولویت هایی که دارد نسبت به تامین داروها و سایر نیازهای درمانی بیماران در کشور اقدام می کند و در این بین، واکسن ها نیز بر همین اساس، تعریف شده

اولویت وزارت بهداشت ، پشت پرده واکسن HPV

پشت پرده واکسن HPV/اولویت وزارت بهداشت

عبارات مهم : سلامت

وزارت بهداشت، طبق اولویت هایی که دارد نسبت به تامین داروها و سایر نیازهای درمانی بیماران در کشور اقدام می کند و در این بین، واکسن ها نیز بر همین اساس، تعریف شده است اند.

به گزارش مهر، اخیرا بر سر عنوان واکسن HPV، جنجال هایی به راه افتاده که چندان با واقعیت های حوزه سلامت کشور همخوانی ندارد. بطوریکه دست هایی در کار است که می خواهد تلاش های محققین و پژوهشگران کشورمان را زیر سئوال ببرد. این در حالی است که وزارت بهداشت به عنوان متولی نظام سلامت، تنها مرجع پاسخگو به ابهامات و کاستی های حوزه سلامت هست.

بعد از یکی از برنامه های ماه عسل که بی ارتباط با واکسن HPV نبود، شاهد اظهار نظرهای مختلفی از سوی افراد حقیقی و حقوقی بودیم که در نهایت، با تصویر العمل وزیر بهداشت مواجه شد.

اولویت وزارت بهداشت ، پشت پرده واکسن HPV

دکتر سید حسن هاشمی با عنوان این مطلب که تلاش می کنیم خدمات استاندارد سلامت را با بهره گیری از دانش و تجربه ارزشمند محققان و دانشمندان کشور، به هموطنان ارائه دهیم، گفت: جهت دستیابی به این هدف، نگاه ما در مرحله نخست به تولیدات داخلی است و تجهیزات، واکسن یا داروی مورد نیاز کشور را تامین خواهیم کرد.

وی افزود: در تمام فعالیت ها هم، قوانین جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و اسناد بالادستی، چراغ راه ما هست؛ علاوه بر آن، تمام دستگاه های نظارتی بر این فعالیت ها نظارت دارند.

وزارت بهداشت، طبق اولویت هایی که دارد نسبت به تامین داروها و سایر نیازهای درمانی بیماران در کشور اقدام می کند و در این بین، واکسن ها نیز بر همین اساس، تعریف شده

وزیر بهداشت با انتقاد از بعضی رفتارها که با در آمیختن راست و دروغ، می خواهند تلاش های خدمتگذاران مردم را زیر سئوال ببرند، گفت: نمونه اخیر، هیاهویی است که در مورد واکسن HPV برپا شد.

هاشمی با عنوان این مطلب که امروزه بیماری ناشی از ویروسHPV از جمله بیماری هایی است که عده بسیاری در سراسر دنیا به آن مبتلا هستند، افزود: واکسن پیشگیری از این بیماری با کمترین عارضه در دنیا استفاده می شود. و بر اساس نیازسنجی های انجام شده است در کشور نیز تولید و ساخت واکسن این بیماری در کشور عزیزمان ایران هم پیگیری می شود و دانشمندان ایرانی در مورد ساخت این واکسن، به پیشرفت های خوبی دست یافته اند.

وی ادامه داد: اگرچه حوزه بهداشت در زمینه تولید واکسن با چالش هایی مانند هزینه بر بودن آنها مواجه هست، ولی این موانع موجب توقف فعالیت دانشمندان عرصه سلامت نشده و تلاش جهت تولید داروها و واکسن های مورد نیاز مردم و از جمله واکسن HPV به طور جدی در حال انجام است.

اولویت وزارت بهداشت ، پشت پرده واکسن HPV

دکتر علیرضا بیگلری مدیر انستیتو پاستور کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه امکان تولید واکسن HPV در داخل کشور وجود دارد، گفت: امکان تولید واکسن HPV در داخل کشور وجود دارد و باید بر اساس نیازسنجی ها، گروه هایی که در اولویت بیشتری قرار دارند، شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه واکسن HPV گران است و واردات آن هزینه های زیادی دارد، اظهارداشت: با اعلام نتیجه های نیازسنجی در کشور، اقدام به ساخت و تولید این واکسن در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال خواهیم کرد.

وزارت بهداشت، طبق اولویت هایی که دارد نسبت به تامین داروها و سایر نیازهای درمانی بیماران در کشور اقدام می کند و در این بین، واکسن ها نیز بر همین اساس، تعریف شده

بیگلری در خصوص آثار و برکات تولید واکسن HPV در کشور، خاطرنشان کرد: هنگامی که واکسن ها تولید ملی باشند، نیاز به واردات آنها نیست، بنابراین با تولید هر واکسن، یک قدم به خودکفایی در حوزه تولید واکسن نزدیک تر می شویم و امکان بروز بحران جهت تهیه واکسن در سایه اعمال تحریم ها از بین می رود، آیا که واکسن ها به وسیله کشورهای محدودی ساخته و بازار محدودی نیز دارند.

وی گفت: زمانی که واکسن تولید داخل باشد، بازار مورد اطمینانی را در اختیار داریم که این امکان را فراهم می کند تا واکسن هر لحظه در دسترس باشد.

اولویت وزارت بهداشت ، پشت پرده واکسن HPV

وی تاکید کرد: با توجه به موقعیت خاص کشور، بعد از تولید واکسن HPV ، بسیاری از کشورهای منطقه، خریدار و مصرف کننده واکسن های ما خواهند بود و این امر به نوبه خود، سود مالی خوبی جهت کشور به ارمغان خواهد آورد.

همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در تصویر العمل به طرح مباحث و بیانات غیرکارشناسی در مورد واکسن HPV (زگیل تناسلی)، گفت: طرح بیانات تخصصی از سوی افراد غیرمتخصص و غیرپزشک از تریبون های عمومی مورد تایید نیست و نباید با بیانات غیرکارشناسی به نگرانی مردم دامن زد.

وی با بیان اینکه تشخیص و برنامه ریزی جهت تولید، تهیه و واردات واکسن ها بر عهده وزارت بهداشت هست، افزود: باید بر اساس الگو، نیاز، استراتژیکی، میزان شیوع بیماری و تعداد مبتلایان برنامه ریزی جهت تولید واکسن انجام شود و نمی توان بدون بررسی و مطالعات کارشناسی تولید و واردات واکسن ها را در دستور کار قرار داد.

هاشمی با تاکید بر اینکه کارهای بر زمین مانده زیادی در حوزه سلامت وجود دارد و در شرایط فعلی تولید واکسنHPV در اولویت قرار ندارد، گفت: تولید این واکسن در اولویت ۶۰ تا ۷۰ وزارت بهداشت واقع شده است است و در واقع نیاز به تولید واکسن پنوموکوک (سینه پهلو) و روتاویروس (عفونت کودکان) زیاد دیده می شود. البته مخالف تولید این نوع واکسن نیستیم ولی در شرایط فعلی در اولویت قرار نداشته و نمی توان منابع تولید آن را تامین کرد.

وی با بیان اینکه امکان تولید واکسن HPV در داخل کشور وجود دارد، تصریح کرد: باید بر اساس نیازسنجی ها به سمت تولید این واکسن اقدام کرد؛ واحدهای تحقیقاتی و دانش بنیان و دانشمندان به دنبال تولید این واکسن هستند و به پیشرفت مناسبی دست یافته اند که در آینده نزدیک و بزودی این مهم محقق می شود.

هاشمی با بیان اینکه ویروس HPV انواع مختلفی دارد، تصریح کرد: در زمینه های نقص ایمنی این ویروس می تواند خود را نشان دهد و نوعی عفونت ویروسی هست؛ واکسن آن در کشور موجود است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد؛ جزو بیماری های دلواپس کننده نیست و واکسیناسیون آن جنبه پیشگیرانه دارد بنابراین مردم نباید به چنین شایعاتی توجه کنند و تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای قرار گیرند، از همین رو، می طلبد وزارت بهداشت اطلاعات مناسبی را در مورد این ویروس ارائه کند تا از نگرانی مردم کاسته شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادامه داد: در پروتکل های تازه بین المللی توصیه شده است در سنین ۷ تا ۱۵ سال این واکسن تزریق شود تا در آینده از بعضی امراض از جمله سرطان دهانه رحم جلوگیری شود.

دکتر عباس زارع نژاد مشاور وزیر بهداشت، در تصویر العمل به بعضی اظهار نظرها اطراف واکسن HPV، به خبرنگار مهر، گفت: پروژه تولید واکسن های مورد نیاز مبتنی بر اسناد اوج دستی و منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخلی و کم کردن واردات و بر اساس اولویت های بهداشتی با قوت ادامه خواهد یافت.

واژه های کلیدی: سلامت | بهداشت | بیماری | واردات | بهداشتی | وزیر بهداشت | وزارت بهداشت | وزارت اطلاعات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz