caperers زندگی خانواده رانندگی خانواده

caperers: زندگی خانواده رانندگی خانواده رانندگی شخصیت شناسی سرگرمی فال

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تندروهای آمریکا و کشور عزیزمان ایران در انتظار مراسم خوش حالی آخر برجام / واشنگتن پست

روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و کشور عزیزمان ایران پرداخته و نوشته: هر دو گروه منتظرند تا مراسم خوش حالی

تندروهای آمریکا و کشور عزیزمان ایران در انتظار مراسم خوش حالی آخر برجام / واشنگتن پست

واشنگتن پست: تندروهای آمریکا و کشور عزیزمان ایران در انتظار مراسم خوش حالی آخر برجام

عبارات مهم : ایران

روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و کشور عزیزمان ایران پرداخته و نوشته: هر دو گروه منتظرند تا مراسم خوش حالی آخر برجام را بگیرند.

به گزارش عصرایران، این روزنامه در مطلبی به قلم ” ایشان تارور” نوشته است: در حالی که وارد هفته نهایی موعد تصمیم گیری دوباره دولت ترامپ راجع به تعلیق تحریم های هسته ای کشور عزیزمان ایران می شویم، بیانات اخیر “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا و “جان بولتون” مشاور امنیت ملی ترامپ که دو تن از تندروترین مقامات مخالف برجام در کابینه ترامپ هستند، نشان می دهد دولت آمریکا به احتمال زیاد از برجام خارج خواهد شد.

تندروهای آمریکا و کشور عزیزمان ایران در انتظار مراسم خوش حالی آخر برجام / واشنگتن پست

این روزنامه در ادامه نوشته است:

بسیاری از متحدان آمریکا از جمله رهبران اروپایی، از دولت ترامپ خواسته اند که در برجام باقی بماند. آنها طی ماه ها مذاکره از دولت ترامپ خواسته اند که به جای خروج یکجانبه از برجام در این توافق بین المللی بماند و برجام را با همکاری یکدیگر اصلاح کنند. از دید ناظران بین المللی، دولت های خارجی و حتی وزارت خارجه آمریکا کشور عزیزمان ایران همچنان به اجرای برجام وفادار مانده است و با شرایط کنونی گزینه ای بهتر از برجام جهت جلوگیری از اتمی شدن کشور عزیزمان ایران وجود ندارد.

“آنتونیو گوترش” دبیر کل شرکت ملل متحد روز پنج شنبه در مصاحبه ای با بی بی سی با هشدار به دولت آمریکا گفت:” ما نباید این توافق را مادامی که گزینه ای جایگزین جهت آن باشد، لغو کنیم.” او برجام را یک ” پیروزی مهم دیپلماتیک” دانست که وجود آن جهت ” وقت های خطرناک” مهم است.

روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و کشور عزیزمان ایران پرداخته و نوشته: هر دو گروه منتظرند تا مراسم خوش حالی

در شرایط شدت یافتن تنش بین اسراییل و کشور عزیزمان ایران در سوریه، همه چیز حتی می تواند خطرناک تر از گذشته شود. نمایش دوشنبه گذشته نتانیاهو راجع به ارایه اسناد ادعایی تازه از فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران در سال های گذشته، موضع ترامپ را در آستانه تصمیم گیری راجع به برجام تقویت کرده است.

منتقدان برجام در حال لابی و فشار جهت رویارویی نهایی و مستقیم با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هستند. “جمیل جعفر” از مقامات دولت سابق جورج دبلیو بوش در مقاله ای نوشته است:” ترامپ نباید منتظر کنگره و یا متحدان اروپایی جهت مذاکره دوباره و اصلاح برجام بماند… بلکه برعکس او باید همه را به سمت نظر خود کشانده و با اعمال دوباره تحریم های ایران، اهرم قدرت سابق آمریکا را احیا کند.”

“مارک دوبوویتز” عضو اندیشکده محافظه کار “بنیاد دفاع از دموکراسی ها” در واشنگتن در این باره به نیویورک تایمز گفته است: هنگامی که ایرانی ها از قدرت آمریکا بهراسند عقب خواهند نشست ولی هنگامی که از این قدرت نترسند پیشروی می کنند… با وجود دولت ترامپ این پرسش پیش میاید که آیا آنها اکنون قدرت و عزم آمریکا را حس می کنند یا تردید و ضعفش را؟”

تندروهای آمریکا و کشور عزیزمان ایران در انتظار مراسم خوش حالی آخر برجام / واشنگتن پست

در حالی که بسیاری از مخالفان برجام – در آمریکا- این توافق را یک معامله سست و بد با بااهمیت ترین دشمن آمریکا در منطقه خاورمیانه می دانند، بعضی دیگر از تحلیلگران شرایط پیچیده سیاسی در داخل کشور عزیزمان ایران را نیز مورد توجه قرار می دهند. در صورت خروج آمریکا از برجام، حسن روحانی رییس جمهوری کشور عزیزمان ایران که قهرمان تنش زدایی و عادی سازی روابط با غرب تصویر می شود، توان مقاومت در برابر خواست مخالفان تندرویش در داخل کشور عزیزمان ایران جهت خروج از برجام را نخواهد داشت.

روحانی که زیر فشار انتقادات فزاینده به لحاظ اوضاع اقتصادی کنونی در کشور عزیزمان ایران هست، هیچ گاه تایید مخالفانش بابت سیاست تنش زدایی با غرب را نداشته هست. “آرین طباطبایی” از دانشگاه جورج تاون در مطلبی نوشته است:” محافظه کاران و مخالفان روحانی در کشور عزیزمان ایران در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … وابسته به خود، موضع میانه روها و اصلاح طلبان در برابرغرب را ضعیف، ناتوان و راحت لوحانه توصیف می کنند… گرچه که دولت روحانی مایل است با حفظ برجام، این توافق را سنگ بنایی جهت همگرایی زیاد با دنیا و ترمیم اقتصاد کشور عزیزمان ایران کند ولی همچنان مجبور است در برابر فشارهای مخالفان خود در داخل مقاومت کند.

روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و کشور عزیزمان ایران پرداخته و نوشته: هر دو گروه منتظرند تا مراسم خوش حالی

کریم سجادپور عضو موسسه “کارنگی” – آمریکا نیز در این باره اعتقاد است: لغو برجام روحانی را به لحاظ سیاسی تبدیل به یک “اردک لنگ” خواهد کرد و موضع مخالفان او را – که از وقت روی کار آمدن ترامپ تقویت شده- زیاد تقویت خواهد کرد.

لغو برجام با وجودی که روحانی اعتبار سیاسی خود را به آن سنجاق کرده است با وجود شرایط متغیر اقتصادی و سیاسی در داخل ایران، ممکن است دنیا را به یک مسیر بسیار تاریک هدایت کند.

تندروهای آمریکا و کشور عزیزمان ایران در انتظار مراسم خوش حالی آخر برجام / واشنگتن پست

“ایلان گولدبرگ ” تحلیلگر مرکز امنیت نوین آمریکا در نیویورک در این باره نوشته است:” در صورت لغو برجام سال ها طول خواهد کشید که کشور عزیزمان ایران دوباره بر سر میز مذاکره با آمریکا بیاید، چون رهبران کشور عزیزمان ایران با لغو برجام به این نتیجه خواهند رسیدکه هیچ نقطه یکسان و توافقی با آمریکا ندارند.”

او افزوده است:” در فردای لغو برجام ما با ایرانی رها شده است از قید و بندها مواجه خواهیم شد که فاصله زیادی با اتمی شدن ندارد، فشار – تحریمی – چندانی روی آن نیست و علاقه و اشتیاقی هم جهت بازگشت به میز مذاکره نشان نمی دهد… این یعنی ایالات متحده ظرف مدت چند سال بعد از لغو برجام، خود را با دو گزینش بد مواجه خواهد دید: حمله نظامی به کشور عزیزمان ایران یا پذیرفتن یک کشور عزیزمان ایران هسته ای.”

“ولی نصر ” استاد دانشگاه ” جان هاپکینز” اعتقاد هست، ترامپ باید مسیر کاملا متفاوتی در پیش بگیرد:” واشنگتن باید با مذاکره مستقیم با ایران، راه هایی جهت کم کردن تنش و برطرف اختلافاتی که در توافق برجام راجع به آنها سکوت شده، بیابد… آمریکا همچنین باید مشوق همکاری کشور عزیزمان ایران و عربستان جهت حل بحران های منطقه ای در خاورمیانه باشد که نقطه شروع آن می تواند در جنگ سوریه و یمن باشد.

گاردین اخیرا در مطلبی به دولت آمریکا هشدار داده و نوشته است: در وقت دولت اصلاح طلب سید محمد خاتمی در ایران، جورج دبلیو بوش رییس جمهوری اسبق آمریکا با واژه” محور شرارت” تمام امیدها و برنامه های اردوگاه اصلاح طلبان کشور عزیزمان ایران را نقش بر آب کرد و حالا ترامپ در ضصدد است همین تجربه را با دولت میانه روی حسن روحانی تکرار کند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | واشنگتن | آمریکایی | حسن روحانی | دولت ترامپ | دولت روحانی | واشنگتن پست | کابینه ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz