caperers زندگی خانواده رانندگی خانواده

caperers: زندگی خانواده رانندگی خانواده رانندگی شخصیت شناسی سرگرمی فال

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی برنامه دولت جهت پوشش ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان/ بخش عمده‌ای

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از رسانه‌هایی که در دولت قبل حتی از تورم 40 درصدی نیز انتقاد نمی‌کردند و در دولت روحانی مدام «پمپاژ

برنامه دولت جهت پوشش ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان/ بخش عمده‌ای

معاون رفاهی وزیرتعاون: برنامه دولت جهت پوشش ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان/ بخش عمده ای از جامعه کشور عزیزمان ایران زیرخط فقر هستند

عبارات مهم : صندوق

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از رسانه هایی که در دولت قبل حتی از تورم 40 درصدی نیز انتقاد نمی کردند و در دولت روحانی مدام «پمپاژ یاس» می کردند، آنها را یکی از عوامل بروز مسایل امروز دانست.

به گزارش ایسنا، احمد میدری در نشست «بودجه ۹۷، شدت یافتن یا کم کردن فقر؟» که در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد در پاسخ به اینکه با توجه به شعار ریشه کنی فقر مطلق، در بودجه ۹۷ تا چه اندازه به کم کردن فقر توجه شده است است و آیا بودجه مستقلی دارد یا خیر؟ اظهار کرد: به طور کلی فقر همانند سایر شاخص های کلان به عملکرد اقتصادی برمی گردد و متغیرهای فراوانی دارد. هنگامی که تحولات فقر را مرور می کنیم در دو دهه گذشته، دولت اصلاحات فقر را با ۳۲ درصد تحویل می گیرد و ۱۸ درصد تحویل می دهد. دولت آقای احمدی نژاد فقر ۱۸ درصدی را تحویل می گیرد و ۳۰ درصد تحویل می دهد.

برنامه دولت جهت پوشش ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان/ بخش عمده‌ای

وی با بیان اینکه این امر که چه طور فقر در دولت اصلاحات کم کردن می یابد؟ بسیار مهم است گفت: اعتقاد دارم کیفیت حکومت است که خروجی سیستم را مشخص می کند. کیفیت حکومت را میزان فساد در جامعه، میزان پاسخگویی دولت، میزان شفافیت، میزان اثربخشی و کارایی دولت تعیین می کند و همه اینها به شرایط سیاسی که حاکم می شود بستگی پیدا می کند. در دولت اصلاحات احزاب شکل گرفتند و این شرایط اقتصادی در اثربخشی و کم کردن فساد بسیار نقش داشتند.

در دوره احمدی نژاد هیچ نقدی صورت نمی گرفت

وی با اشاره به شرایط دولت احمدی نژاد گفت: در این دوره هیچ نقدی صورت نمی گرفت، دولت مرتب اشتباه کرد و کشور در اوج درآمدهای ارزی با بحران های عدیده روبرو شد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از رسانه‌هایی که در دولت قبل حتی از تورم 40 درصدی نیز انتقاد نمی‌کردند و در دولت روحانی مدام «پمپاژ

میدری ادامه داد: ولی ما امروز به دولتی برمی گردیم که منتقدان جدی در درون حکومت دارد. در دولت دکتر روحانی صدا و سیما و خبرگزاری های منتقد چون فارس و تسنیم و کیهان از محل منابع عمومی فعال اند و نقد می کنند و در واقع دولت روحانی کمتر اشتباه خواهد کرد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هنگامی که حزب نداریم، پارلمان حزبی نداریم عنوان کرد: مجلس، فرد محور شده است و هنگامی که احزاب محدود باشند فرد به جای حزب حاکم می شود و در نهایت کیفیت قوه مقننه کم کردن می یابد. مجلس یک سیستم تسهیل کننده است و هنگامی که کیفیت مجلس کم کردن یابد کیفیت تمام دستگاه های اجرایی کم کردن می یابد.

انتشار اخبار بودجه نباید به چماقی بر علیه دولت تبدیل شود

برنامه دولت جهت پوشش ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان/ بخش عمده‌ای

میدری اظهار کرد: امروز اگر اخباری راجع به بودجه منتشر می شود نباید تبدیل به چماقی علیه دولت شود، درحالی که در دولت قبل اجازه حق انتقاد نداشتید و در همین پژوهشگاه اجازه نقد نمی دادند و شاهد بودید چند نفر اخراج شدند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز دیگر این فضا نیست، خطاب به مدیر جمهور دولت نهم و دهم گفت: فراموش کردی با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها چه کردی؟ مگر این بلیه براحتی قابل جبران است؟ الان فضا باز شده است است و این دولت به قدری سعه صدر دارد که میروم دفتر رییس جمهور و می گویم با زیاد کردن قیمت حامل های انرژی تورم ۶ درصد رشد می کند. مگر آن وقت میشد چنین واکنش‌ها کرد؟ باید قدر این فضایی که در آن امکان نقد وجود دارد را ببینیم.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از رسانه‌هایی که در دولت قبل حتی از تورم 40 درصدی نیز انتقاد نمی‌کردند و در دولت روحانی مدام «پمپاژ

میدری ادامه داد: امروز خبرگزاری های مخالف دولت از آشوب ناراحت هستند. خب چیزی را درو می کنید که خودتان کاشتید. هنگامی که تورم ۴۰ درصد بود کسی صدایش در نیامد، آیا آن موقع خبرگزاری فارس و صداو وسیما چیزی منتشر نمی کردند؟ شما بی وقفه پمپاژ یاس کردید و امروز باید بروید اوضاع را جمع کنید.

میدری ادامه داد: اگر ائتلاف در درون حکومت بوجود بیاید باید بحران ترافیک، آلودگی، فقر و تورم را حل کرد.

برنامه دولت جهت پوشش ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان/ بخش عمده‌ای

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بودجه ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی سال ۹۷ گفت: ۷۸ هزار میلیارد به رفاه اجتماعی تخصیص داده شده است داده شده است که عمدتا به صندوق های بازنشستگی برمی گردد. یعنی ۲۵هزار میلیارد صرف سایر امور و ۵۰هزار میلیارد تومان نیز صرف صندوق های بازنشستگی می شود.

وی افزود: در دولت احمدی نژاد بازنشستگی های بدون موعد و منطق ایجاد شد و بحران هایی ایجاد کرد. بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر ۲۲۷ میلیارد تومان است و باید دید چگونه می شود با این بودجه در برابر اعتیاد ایستاد؟ بودجه کمیته امداد امداد ۴۷۰۰، بودجه هلال احمر ۴۲۰۰ و بودجه بهزیستی ۲۴۰۰ میلیارد تومان است که قرار است مسئله معلولان، زنان سرپرست خانوار، طلاق و روسپی گری را حل کنند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بودجه تامین اجتماعی در لایحه پیشنهادی سال آتی ۴۲۰ میلیارد تومان است اظهارکرد: دولت باید ۱۹هزار میلیارد تومان بابت تعهداتش در هر سال به تأمین اجتماعی پرداخت کند ولی متاسفانه قرار است کمتر از ۲۰۰۰ میلیارد تومان آن محقق شود.

میدری ادامه داد : دولت خواسته در سال ۹۷ به مقررات مربوط به صندوق توسعه ملی تا حدود زیادی وفادار بماند و ۴۰هزار میلیارد تومان را ذخیره کند. ما به عنوان مسوولان حوزه رفاه پیشنهاد دادیم ۴۰هزار میلیارد را به صندوق توسعه واریز نکند لیکن دیگر دولت نمی تواند تعهدات ۱۷هزار میلیاردی تامین اجتماعی را بدهد که باعث فشار به واحدهای تولیدی و مراکز درمانی می شود.

دولت می خواهد ۱۲هزار میلیارد اوراق قرضه منتشر کند که بانک ها را دچار مسئله زیاد می کند

لزوم کمک 30 هزار میلیاردی به صندوق بازنشستگی

وی افزود: دولت می خواهد ۱۲هزار میلیارد اوراق قرضه منتشر کند که بانک ها را دچار مسئله زیاد می کند. آیا باید پول در صندوق توسعه ملی بگذاریم که از محل آن به بخش شخصی وام بدهیم؟ در شرایط خوبی نیستیم که اینکار را انجام دهیم. دولت باید تعهداتش به تأمین اجتماعی و بدهی به بانک ها را تسویه کند.

میدری با بیان اینکه بودجه خود وزارت رفاه ۱۶۰۰ میلیارد تومان است گفت: باید به صندوق بازنشستگی ۳۰هزار میلیارد کمک شود. ما باید نزدیک به ۵۲هزار میلیارد تومان بابت حقوق صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری بپردازیم که در مقایسه با قبل ۱۵هزار میلیارد تومان افزوده شده است و این بحران حکومت است و به این دولت و آن دولت برنمی گردد.

بر اساس برآوردهای بین المللی 4 درصد و بر اساس برآوردهای داخلی 2 درصد مردم کشور عزیزمان ایران گرسنه اند

وی با اشاره به شعار کم کردن فقر گفت: دولت ها می توانند اشکالی از فقر را نشانه قرار دهند. فقر شدید یعنی گرسنه در کشور نماند. دولت موظف بوده از شش ماه گزارش فقر منتشر کند که یکبار در آن دولت منتشر نشد. بر اساس برآوردهای بین المللی چهار درصد مردم کشور عزیزمان ایران و بر اساس برآوردهای ما دو درصد مردم کشور عزیزمان ایران گرسنه اند که البته قیمت بدی نیست.

درآمد ماهانه خانوارهای 5 نفره نباید کمتر از 700 هزار تومان باشد

شناسایی 800 هزار خانوار با درآمد کمتر از 700 هزار تومان

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طبق شاخص های بین المللی یک خانوار پنج نفره نباید کمتر از ۷۰۰هزار تومان دریافت کند و می خواهیم فقر شدید را از بین ببریم عنوان کرد: از دهه ۷۰ می خواهند این برنامه را اجرا کنند که محقق نشد. اگر دولت منابع بدهد این کار شدنی است که هیچ خانواده ای زیر ۷۰۰هزار تومان درآمد نداشته باشد. اکنون دو میلیون و ۲۰۰ هزار خانواده تحت پوشش نهادهای حمایتی داریم؛ ۸۰۰هزار خانواده با درآمد زیر ۷۰۰ هزار تومان غیر تحت پوشش اند و دولت می خواهد آن ها را تحت پوشش ببرد تا شمار مددجویان دو نهاد ما به ۳ میلیون خانوار برسد.

بخش عمده ای از جامعه کشور عزیزمان ایران زیرخط فقر هستند

میدری با بیان اینکه بخش عمده ای از جامعه کشور عزیزمان ایران زیرخط فقر هستند گفت: ما فقر ۳۲ درصد را تحویل گرفتیم و شاید آن را یک درصد کم کردن داده باشیم. شیب زیاد کردن درآمدها بسیار پایین است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از ۲۴ میلیون خانوار ایرانی ۱۸ میلیون شهری و شش میلیون روستایی اند اظهار کرد: ۴۲۴هزار خانواده روستایی و ۳۶۲ هزار خانواده در شهرها زیر خط حداقل مستمری خانوارهای تحت پوشش نهادهای امدادی هستند. بنابراین ۷۷۷هزار و ۴۸۰ خانواده باید به جمعیت مستمری بگیران افزوده شوند.

واژه های کلیدی: صندوق | خانواده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz